Jak można w 2022 obsłużyć bhp? - bezpieczeństwo

obsługa bhp łódź

Zlecanie części działalności firmy na zewnątrz

Zlecanie części działalności firmy na zewnątrz nie jest nowym zjawiskiem. Często bywa tak, że firma zleca swoim podwykonawcom jakąś część większego kontraktu. Podobnie jest z ciążącymi na formie obowiązkami jako pracodaw

Jak można w 2022  obsłużyć bhp? - bezpieczeństwo obsługa bhp łódź
cy. Jednym z tych obowiązków jest organizowanie szkolenia bhp dla pracowników i zaznajomienie ich z obowiązującymi w zakładzie pracy przepisami. Jeśli nie mamy własnego inspektora bhp, warto pomyśleć o zleceniu takiej roli firmie zewnętrznej. Outsourcing bhp jest wygodny i korzystny dla obu firm.

Przeprowadzenie szkolenia bhp warto zlecić firmie

Jeżeli prowadzisz firmę, w której zatrudniasz pracowników, musisz pamiętać o regularnej kontroli badań bhp. W każdym zakładzie pracy należy przeprowadzić wstępne oraz okresowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Przeprowadzenie szkolenia bhp warto zlecić firmie posiadającej uprawnienia i właściwe certyfikaty. Decydując się na outsourcing bhp wybieramy rozwiązanie korzystne finansowo. Jednocześnie możemy być pewni, że pracownikowi zostanie przekazana specjalistyczna wiedza, zgodna z obowiązującym stanem prawnym.

Jest to korzystne rozwiązanie dla pracodawców

Jedną z najbardziej popularnych form świadczenia usług stał się outsourcing bhp. Jest to forma współpracy specjalistycznej firmy zajmującej się kwestiami bezpieczeństwa i higieny pracy z inną firmą, poszukującą takich usług. Mowa tu nie tylko o nadzorach warunków pracy. Firmy outsourcingowe prowadzą również szkolenia bhp i szkolenia przeciwpożarowe. Nierzadko podejmują się też, w ramach usługi kompleksowej, prowadzenia szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Jest to korzystne rozwiązanie dla pracodawców i dla pracowników.

Jak wyglądało świadczenie usług BHP wcześniej?

Prowadząc firmę świadczącą usługi z zakresu bhp trzeba mieć ukończone studia w tym zakresie. Jednak nie zawsze tak było. Przed 2010 rokiem wystarczyło mieć ukończone szkolenia bhp i trochę chęci do zarobienia pieniędzy. Był to chyba najprostszy outsourcing bhp z możliwych. Firmy takie prowadziły stały nadzór warunków pracy w zakładzie, sporządzały odpowiednie raporty i dokumenty wymagane przepisami prawa oraz prowadziły szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Była to działalność przynosząca korzyści zarówno pracodawcom, jak i firmom świadczącym takie usługi.